Хроно крем салата

Loading...

3 кисели краставички
2 моркови
1 бела трупка
1/4 корен од пашканат
3-4 гранчиња пашканат
300 мл кисела павлака
50 г коцки кулен
сол и мелен црн пипер
Краставичките, морковите, трупката и пашканатот исечкајте ги на коцки, и ставете ги во сад. Додадете го куленот, посолете и зачинете со црн пипер. Потоа додадете ја павлаката и промешајте ја салатата.

loading...