Цветанова: Show goes on…(Шоуто продолжува)

Не знам зошто ве шокира објавувањето снимки, вели професорката Ганка Самоиловска Цветанова на “Твитер“.
“Оној момент кога во штабот на СДС заради рушење на режимот, а во присуство на медиуми пуштивте снимки од разговори, требаше да знаете дека истите ги легитимиравте како политичка алатка за справување со неистомислениците. Show goes on…“, напиша Цветанова.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.