Цела Шутка на нозе, луѓето панично бегаат од земјотресот во Скопје, додека Лила Филиповска беше заробена во студиото на „Се или нешто“

Loading...

Денеска жителите се присетуваат на скопскиот земјотрес кој пред три години го стресе Скопје на овој ден.
По утринскиот слаб земјотрес во 7 часот во Скопје со јачина од 4,4 степени, нов втор земјотрес го стресе тлото во Скопје на 11 септември 2016 година.
Земјотресот беше со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала и се случи во 15 часот и 10 минути.
Според видео снимките на Јутјуб кои се уште сведочат за страотниот земјотрес воочливо е дека ги вознемири граѓаните на Скопје и околината, погледнете.

loading...