Целосната изјава на Џони Деп по победата во спорот против Амбер Хрд

Пред шест години, мојот живот, животот на моите деца, животите на најблиските, а исто така и животите на луѓето кои многу, многу години ме поддржуваа и веруваа во мене беа засекогаш променети.

Амбер Херд во изјавата по пресудата рече: „Разочарувањето што го чувствувам денес е без зборови. Срцето ми е скршено што планината докази сè уште не беше доволна за да се спротивставам на непропорционалната моќ, влијание и нишање на мојот поранешен сопруг“.

Џони Деп

Се се случи додека да трепнеш.

Преку медиумите беа изнесени лажни, многу сериозни и криминални наводи, што предизвика бескрајна низа содржини со омраза, иако никогаш не беа покренати обвиненија против мене. Двапати го обиколи светот сето тоа во една наносекунда и имаше сеизмичко влијание врз мојот живот и мојата кариера.

И шест години подоцна, жирито ми го врати животот. Навистина сум понизен.

Мојата одлука да го следам овој случај, знаејќи ја многу добро висината на правните пречки со кои ќе се соочам и неизбежниот светски спектакл во мојот живот, беше донесена само по значително размислување.

Од самиот почеток, целта на покренувањето на овој случај беше да се открие вистината, без разлика на исходот. Зборувањето на вистината беше нешто што им го должев на моите деца и на сите оние кои останаа цврсти во нивната поддршка за мене. Се чувствувам мирно знаејќи дека конечно го постигнав тоа.

Јас сум, и бев, обземен од изливот на љубов и колосалната поддршка и добрина од целиот свет. Се надевам дека мојата потрага да се каже вистината ќе им помогне на другите, мажи или жени, кои се нашле во мојата ситуација, и дека оние што ги поддржуваат никогаш не се откажуваат. Се надевам и дека позицијата сега ќе се врати во невина додека не се докаже вината, и во судовите и во медиумите.

Сакам да му оддадам признание на благородната работа на судијата, поротниците, судскиот персонал и шерифите кои го жртвуваа своето време за да стигнат до оваа точка, како и на мојот вреден и непоколеблив правен тим кој направи извонредна работа помагајќи ми да споделам вистината.

Најдоброто допрва доаѓа, а новото поглавје конечно започна.

Veritas numquam perit.

Вистината никогаш не пропаѓа.

Детали за пресудате подолу:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.