Централниот одбор на СДСМ ќе заседава вечер во 18 часот

Централниот одбор на СДСМ ќе заседава вечерва, информираат денеска од партијата. Како што е соопштено, седницата е редовна, а по неа за заклучоците и одлуките на Централниот одбор, ќе биде дадена изјава.
Нема информација кои се точките на дневен ред, но се претпоставува дека ќе се дискутираат и актуелните случувања од аферата “Рекет“. Седницата на Централниот одбор на СДСМ ќе почне во 18 часот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.