Цеца во Охрид со шлиц и длабоко деколте – пејачката наместо со приватен авион и момчето, пристигна скромно на својот настап

Loading...

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера имаше свој концерт во Охрид.
Таа во балканскиот Ерусалим пристигна со својот автомобил, за разлика од Јелена Карлеуша која во Охрид неодамна пристигна со приватен авион.


И додека нејзиното момче Богдан Срејовиќ ја придружуваше насекаде во последен период на настапите во соседна Србија, овој пат не се појави во Охрид.


Цеца сепак блескаше на сцената и без негова поддршка, а најголем мотив и беше публиката.
Пејачката на себе носеше долг розов фустан со длабоко деколте и шлиц.
Таа инаку уживала во македонската традиционална кујна за која во неколку наврати во минатото има само пофални зборови.

loading...