Цеца се огласи по веста дека ќе стане баба

Loading...

Балканската музичка ѕвезда Светлата Цеца Ражнатовиќ се огласи на социјалните мрежи по веста дека ќе стане баба. Имено, според пишувањата на српските медиуми, Богдана е во вториот месец од бременоста и со Вељко го очекуваат нивното прво дете.


-Пресреќна сум, ова е многу убава вест за моето семејство. Се радувам. Бев во неверување кога Вељко ми соопшти, а тогаш емоциите се мешаа. Не умеам да го опишам ова чувство, се уште сум во еуфорија. Снаата ќе ја пазам и мазам сега повеќе од претходно, за новиот член да ни дојде во радост и веселба, напиша Цеца на Инстаграм.

loading...