Цеца ја донесе и последната одлука во врска со внукот- Богдана веднаш прифатила да ја породи овој човек, еве и кога

Снаата на Светлана Цеца Ражнатовиќ треба да се породи за неколку денови, пренесуваат српските медиуми.
Имено датумот за царскиот рез на Богдана веќе е закажан за во една приватна болница во Белград и сите со нетрпение го очекуваат раѓањето на малиот Жељко Ражнатовиќ.
Она што најмногу ги изненади сите е тоа што Цеца никогаш не остава работите да се случат непланирано и случајно.


Таа перфектно се погрижила за раѓањето на нејзиното внуче, па така за породувањето на снаата го организирала истиот гинеколог кој ја породувал пејачката со двете деца.
-Иако било планирано Богдана да се породи во државната болница во Белград каде е роден нејзиниот сопруг Вељко, семејството во последен момент се одлучило за промена. Тие се чувствуваа најбезбедни тоа да го направи семејниот доктор и тоа во приватна клиника, вели избор близок до семејството.
Додава дека датумот е веќе познат за семејството и тоа за неколку дена, а породувањето ќе го изврши истиот гинеколог кој ја породувал пејачката со синот Вељко и ќерката Анастасија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.