Ципрас стигна во Скопје

Loading...

Авионот со грчкиот премиер Алексис Ципрас слета на скопскиот аеродром. Меѓу другите премиерот го пречека вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска.

 

loading...