Црна Гора скоро цел месец е без нови случаи на КОРОНА ВИРУСОТ. За нас при патување следи карантин

Loading...

Црна Гора скоро цел месец е без нови случаи на КОРОНА ВИРУСОТ. За нас при патување следи карантин

Оваа држава точно 28 дена нема нов случај на КОРОНА ВИРУС. Од 24 мај пак, во Црна Гора нема ни активен случај на заразен.

Првиот регистриран случај на ковид-19 во Црна Гора беше регистриран пред околу 70 дена. Сега земјата нема ниту еден активен случај.

Останува мистерија како е ова можно.

Сите Македонци кои сакаат да влезат во Црна Гора ќе мораaт да одат во карантин 14 дена

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...