Црн биланс од корона во Црна Гора, починаа 7 луѓе

Loading...

Црн биланс од корона во Црна Гора, починаа 7 луѓе

Само во последното деноноќие во Црна Гора се регистрирани 132 новозаболени лица и седум починати пациенти. Направени се 777 тестови.

Вкупната бројка од почетокот на пандемијата се приближува на 16.000.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...