Црн ден за Србија: Починаа 13, а забележаа нови 299 случаи со корона вирус

Loading...

Според последните информации во Србија, до денеска во 15 часот, потврдено е присуство на корона вирусот кај уште 299 лица.
Во истиот период, починаа 13 пациенти, што е највисок број смртни случаи во еден ден од Ковид-19.
Тестирани се 8.287, или вкупно 455.604‬.
До сега регистрирани се 16.719 случаи, а починаа 330 лица.
Во моментот активни се 2.942 случаи, на респиратор се 110 пациенти, а стапката на смртност изнесува 1,97 отсто.

loading...