Четири мртви во земјотрес во Турција

Loading...

Пред кратко време беше објавено дека Турција е погодена од многу силен земјотрес. Четири мртви во земјотрес во Турција, а земјотресот се почувствувал дури до Телавив. Силината на земјотресот е 6.8 степени.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...