Четкар за 8 Март настапува на Менхетен

Loading...

На 8 март, македонскиот музичар Четкар концертно ќе настапи во Менхетен во „Блу Ноут“ или како што популарно го нарекуваат „Светската престолнина на џезот”.Четкар во „Блу Ноут“ се враќа по петти пат и ќе биде придружуван од Мотохито Фукушима на бас, Милан Милановиќ на клавир и Џефри Фахардо на тапани.Како гостин на концертот кој ќе започне на полноќ ќе настапи и легендата на Казабланка Рекордс и Диско музиката, Ди Си Лару кој заедно со Четкар ќе го исполни својот најголем хит „Катедрали”.Истиот ден во „Блу Ноут“ ќе настапат и музичките џез, фанк икони, Crusaders и тоа со славната стара постава (Joe Sample, Wayne Henderson & Wilton Felder) препознатливи по нивниот мега хит „Street Life” кој таа вечер Соул дивата Randy Craword треба да го исполни во интимнa атмосфера.Како што велат во Њујорк, никогаш не се знае кој се нема да изненади во жешките „Блу Ноут“ вечери и спонтано качи на сцената, а токму тоа неодамна го направи и John Mayor.
МакфаксНа 8 март, македонскиот музичар Четкар концертно ќе настапи во Менхетен во „Блу Ноут“ или како што п

loading...