Чизкејк со кафе

Loading...

СОСТОЈКИ:
90 гр бадеми
1 банана
50 гр овесни снегулки
500 гр младо сирење
1 јајце
2 белки
3 лажици кокосово брашно
1 мерка whey протеин
кафе
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
За базата измешајте грубо сечкани бадеми, овесни снегулки и банана.
За филот измешајте сирење, јајце, белки, кокосово брашно и протеин во прав.
На крај премачкајте со кафе и ставете во реерна 35-40 минути на 170 степени.
Уживајте!

loading...