Чиста вистина

Како жена да го направи мажот среќен:
1. Да има секс со него.
2. Да го нахрани.
3. Да го остави на мира!
Како да се направи жена среќна?
Не изгледа толку тешко! Мажот треба само да биде:
1. Пријател
2. Друштвен
3. Љубовник
4. Брат
5. Татко
6. Сопственик
7. Наставник
8. Готвач
9. Електричар
10. Водоводџија
11. Механичар
12. Декоратор
13. Стилист
14. Сексолог
15. Гинеколог
16. Психолог
17. Психијатар
18. Доктор
Покрај тоа, тој мора да биде:
19. Смел
20. Организиран
21. Добар татко
22. Чист
23. Љубезен
24. Добродушен
25. Великодушен
26. Нежен
27. Мил
28. Галантен
29. Интелигентен
30. Образован
31. Со смисол за хумор
32. Инвентивен
33. Спортски тип
34. Силен
35. Разбирлив
36. Отстаплив
37. Трпелив
38. Заносен
39. Внимателен
40. Мек
41. Лабав
42. Амбициозен
43. Одлучен
44. Сигурен
45. Ентузијаст
46. Не вообразен
Да не заборави:
47. Да дава комплименти често
48. Да сака да оди со жената на шопинг
49. Не прави скандали и проблеми
50. Да биде богат
51. Да не ја иритира
52. Не гледа други жени
Во исто време потребно е:
53. Да Биде внимателен кон неа
54. Да не биде љубоморен
55. Да е близок со нејзиното семејство
56. Да има секогаш време за неа и во исто време да го напушти нејзиниот простор
57. Да се грижи за неа
… И МНОГУ ВАЖНО:
58. НИКОГАШ !!! Да не ги заборава следниве датуми:
* Нејзиниот роденден
* Првиот состанок
* Веридбата
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.