Чоколаден колач готов за 60 секунди

Loading...

Овој рецепт за чоколаден колач со орео бисквити стана многу популарен, а може да го направи секој. Сè што ви треба се популарните орео бисквити, малку млеко и микробранова печка. Исто така, можете да го испечете колачот во калаф за мафини, но за тоа ќе ви треба малку повеќе време.
Чоколаден колач готов за 60 секунди
Потребни состојки:
4 орео бисквити
3 лажици млеко
Начин на подготовка:
Скршете ги бисквитите и измешајте ги со млекото во чашата.
Ставете ја чашата во микробранова печка за 1 минута.
Извадете го колачот во чаша и уживајте. Можете да го декорирате со рендано чоколадо и овошје по желба.

loading...