Чоколаден чиа пудинг

Loading...

Идеја за вкусен и здрав десерт, идеален за летните денови.
Потребни состојки:
6 урми
2 лажици какао
1 шолја млеко
3 лажици чиа семе
Овошје и јаткасти плодови, по желба
Начин на подготовка:
Состојките ставете ги во блендер и мешајте додека да се соедини смесата. Сипете го пудингот во чаша и декорирајте со свежо овошје(малини, јагоди или банана) и сечкани јаткасти плодови по желба.

loading...