Чоколадна торта без печење, готова за 15 минути

Loading...

Пробајте го рецептот за торта која не се пече и е готова за 15 минути.
Потребни состојки:
1 јајце
25 г шеќер
15 г путер
80 мл млеко
63 г брашно
15 г какао
Половина лажичка печиво
Половина лажичка сол
115 г маскарпоне
30 мл млеко
20 г шеќер во прав
Половина лажичка ванила екстракт
40 г црно чоколадо
60 мл хопла
Ф’стаци
Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

loading...