Чоколадни срца со вкус на рум – се топат во уста

Чоколадни срца со вкус на рум – се топат во уста.
Состојки:
250 гр ситно мелени ореви
50 гр крупно мелени ореви
50 гр мелени бисквити
100 гр путер
100 гр рендано темно чоколадо
150 гр шеќер во прав
малку арома од рум
Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.