Чорба од четири состојки која го зајакнува имунитетот

Loading...

За подготовка на оваа чорба не ви е потребно никакво кулинарско познавање.
Состојки:
еден кромид, морков, тиквичка и компир
Подготовка:
Кромидот, морковот и тиквичката пропржете ги на масло. Потоа ставете ги во тенџере и прелијте со вода. Додадете го компирот, претходно исецкан на коцки, и варете додека состојките не омекнат.
Кога зеленчукот ќе биде сварен, изблендирајте се. Ќе добиете кремаста текстура која може да ја зачините по желба.

loading...