Шабани: Излезноста до 15.00 часот е 31,78 отсто

Портпаролот на ДИК Шабани: Излезноста до 15.00 часот е 31,78 отсто

– ДИК ги собра податоците за излезноста на гласачите во овие избори до 15.00 часот и излезноста изнесува 31,78 проценти – изјави за медиумите портпаролот на ДИК, Адмир Шабани.

Гласале вкупно 576.635 гласачи.

По изборни единици состојбата изгледа вака:

ИЕ1 – 34,51%
ИЕ2 – 29,96%
ИЕ3 – 37,24%
ИЕ4 – 35,51%
ИЕ5 – 31,5%
ИЕ6 – 22,85%

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.