ШАМАР за Меган Маркл и Хари: Сасексите понижени на начин кој за многумина би бил НЕПРОСТИВ

Токму кога мислиме дека војводата и војвотката од Сасекс не би можеле да се чувствуваат повеќе отфрлени од кралското семејство, доаѓа уште еден удар…

ШАМАР од кој Меган Маркл и Хари тешко ќе се опорават: Сасексите понижени на начин кој за многумина би бил НЕПРОСТИВ

Кога му свртеа грб на британското кралско семејство и се откажаа од позицијата на негови високи членови (односно оние кои треба да работат во одредени области), принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл останаа без многу бенефиции.

Војводата и војвотката од Сасекс со сега веќе познатиот „Мексит“ го загубија правото да бидат рамо до рамо со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон на најважните настани и обично, ако воопшто се поканети, се позади. Сега ова се прошири и на виртуелниот свет, а британските медиуми пишуваат дека е нов удар за Хари и Меган.

На самиот врв е кралот Чарлс III, а потоа неговата кралица Камила, принцот Вилијам, неговата сопруга Кејт Мидлтон, потоа грофот и грофицата од Весекс, принцезата Ана, војводата и војвотката од Глостер, војводата од Кент и принцезата Александра ( далечен братучед на кралицата Елизабета II).

Само после нив се кратки биографии на принцот Хари, војводата од Сасекс и Меган, војвотката од Сасекс. Работата да биде уште полоша, веднаш до фотографијата на Меган Маркл, втора на листата, е дел посветен на принцот Ендру, најозлогласениот член на британското кралско семејство во моментов.

Да потсетиме, Ендрју беше обвинет од жена дека ја силувал кога имала 17 години, а медиумите со години пишуваат за неговата врска со осудениот педофил Џефри Епштајн и за посетите на принцот на приватниот остров на Епштајн каде што тој макро ги напушта тинејџерите. девојки на богати луѓе.

Според медиумите, оваа листа одржува како новиот крал Чарлс ја гледа сегашната монархија и ги велича оние кои најмногу ја поддржуваат.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.