Шарена салата со ориз и туна

Состојки:

900 г сварен ориз, 400 г туна, 200 г грашок од конзерва или сварен, 2 црвени
пиперки исечени на коцки, 3 домати исечени на парчиња, ситно сечкан магдонос, лажица
ситно сечкани маслинки, 4 лажици посен мајонез, сок од еден лимон, 2 лажици маслиново
масло.
Подготовка: туната исцедете ја и од сите состојки измешајте хомогена сеса.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.