Шест затвореници во Италија убиени во бунт поради мерки за новиот коронавирус

Светот е на раб на сериозен хаос.

Шест затвореници беа убиени во бунт во затвор во Италија, а во друг затвор стражари се заложници поради мерките за сузбивање на епидемијата на новиот коронавирус меѓу кои и ограничени посети.

Шефот на италијанската Управа за затвори Франческо Басентини изјави дека тројца затвореници ги загубиле животите во бунт во затрвор во севрниот град Модена. Тројца починале откако биле префрлени од затвор.

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

Прочитајте и ова:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.