Шефот на кинеската делегација во Италија – побогу луѓе сфатете ја сериозно работата!

Шефот на кинеската делегација во Италија – побогу луѓе сфатете ја сериозно работата!

„Ситуацијата во Ломбардија сега е иста како што беше во Вухан пред два месеци“, рече тој. „Еден месец по воведувањето на карантинот, во Вухан гледаме тренд на намалување на бројот на заразени лица“, додаде Сун. Тој увидел дека работата не се тера како што треба и дека во Милано луѓето се однесуваат како ништо да не се случува…

Прочитајте и ова на иста тема:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.