Шилегов индиректно, но со ѓон кон Данела, знам некој кој станал Бугарин без отворање на преговори!

Во свој статус кој по се изгледа е испровоциран од препукувањата деновиве за тоа кој е Македонец, а кој Бугарин, Шилегов се сврте кон Данела. Таа во време на кампањата за градоначалник на Скопје се закануваше дека ќе тужи за тоа дека лажно е претставена како бугарка, но до сега не слушнавме за тужба…

Статус на Шилегов: Јас не знам како тоа (додуша и не верувам) со отварање на преговори за членство во ЕУ се станува Бугарин, ама знам една која знае како се станува Бугарка без да бидат отворени преговорите …

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.