Шминкер од Косово е светски хит – откај него не излегла унакажана невеста

Loading...

Шминкерот Арбер Бутиќи живее и работи во Призрен, а благодарение на неверојатните трансформации на невестите го привлекол вниманието на светските медиуми.
Арбер на Инстаграм има повеќе од 300 илјади следбеници, а откако неговите дела ги пренеле и светските медиуми, тој број само расте.
Како визажист почнал да работи пред шест години, но неговата љубов кон шминкањето е уште од детството.

 

View this post on Instagram

 

Bridal Makeup Transformation of the day #hair and #makeup by #STUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on


Најубаво нешто во мојата работа е можноста потполно да трансформирам некого и она чувство кое на крајот го има лицето кое го шминкам. Пронаоѓаш посебна врска со клиентката и им го покажуваш вистинското значење на убавината, вели Бутиќи, кој на невестите им препорачува кога ќе дојдат кај него д носат и фотографија од „совршената невеста“ како која сакаат да изгледааат.

 

View this post on Instagram

 

Which makeup transformation you like the most!? First or Second one!? #hair and #makeup by #STUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

 

View this post on Instagram

 

Bridal Makeup Transformation of the Day #hair and #makeup by #STUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

 

View this post on Instagram

 

Makeup Transformation of the Day #hair and #makeup by #STUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

 

 

View this post on Instagram

 

Makeup Transformation of the Day #haur and #makeup by #STUDIOArber

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

loading...