ШОКАНТНА СЦЕНА: Најдобриот играч на Панатинаикос ОСТАНА БЕЗ ТРИ ЗАБИ во игра! (ФОТО)

Кошаркарите на Панатинаикос ја освоија титулата шампион на Грција, откако по нереален пресврт го совладаа Олимпијакос со 3:2 во серија.По 0:2 забележаа три победи против лутиот ривал и го освоија трофејот.Во возбудлив мајсторски меч одигран во Пиреја, ПАО победи со резултат 87:82.Најдобриот играч на „зелените“ Кендрик Нан доживеа неверојатен пех на крајот од натпреварот.Во борбата за топката, на четири и пол минути пред крајот на натпреварот, Нан се судри со соиграч и загуби ТРИ ЗАБИ.
😬 Kendrick Nunn’ın maç esnasında aldığı bir darbe nedeniyle ön dişleri kırıldı. pic.twitter.com/qbSTB9J4Kv— Eurohoops Türkiye (@EurohoopsTR) June 14, 2024
Неговата насмевка потоа предизвика бројни реакции на социјалните мрежи.
IN ONE SEASON IN EUROPEBY ANY MEANS NECESSARYMULTIPLE CHAMPIONSHIPSMULTIPLE ACCOLADESMULTIPLE TEETH SACRIFICEDKENDRICK NUNN THE WARRIOR#paobc ☘️ pic.twitter.com/0rGTF4Kj7M— KNunn Believer (@NunnTime) June 14, 2024

Пронајдете не на следниве мрежи: