ШОК ВИДЕО ОД ТЕПАЧКА ВО РЕСТОРАН ЗА ФАСТ ФУД: Млад човек дозволи да го тепаат, но кога се фати за чантата, настанал молк (ВИДЕО)

На социјалните мрежи како молња се шири видео од тепачка во ресторан за брза храна во Њујорк!

На видеото се гледа тепачка меѓу маж од едната и група млади мажи од другата страна. Мажот замолче и дозволи групата напаѓачи да го удрат со тупаници во главата, но потоа посегна по чантата и настанал хаос.

Пресметката се случила околу два часот по полноќ во ресторан за брза храна кога Мајкл Паласиос (31) сакал да влезе во тоалетот, но обезбедувањето не му дозволило да влезе. Паласиос се расправал со него кога тројца гости во ресторанот се вклучиле во расправијата и му се заканиле дека ќе го претепаат.

Ситуацијата многу брзо ескалирала, а тупаници летаат на сите страни.

По кратка тепачка Паласиос извади секира од торбата и…

За среќа, тој не удри никого со секирата, но направи материјална штета бидејќи искрши се околу себе.

Паласиос беше уапсен и призна во полиција дека претходно истиот ден бил отпуштен и дека бил фрустриран. На крајот доби само парична казна и беше ослободен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.