Шок од Келн: Тројца играчи се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

Шок од Келн: Тројца играчи се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ

Три фудбалери се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ но истите се без симптоми. По направената евалузација и проценката, решивме дека заразените ќе одат на две недели во домашна изолација. Другите играчи продолжуваат да тренираат во групи“.

Оваа одлука ја шокираше германската, не само спортска јавност.

Германските фудбалски клубови се вратија на тренинзи, но владата оваа недела ја одложи одлуката за продолжување на Бундеслигата.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...