ШТИПСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ЛОВЕШЕ ДРВОКРАДЦИ КАЈ МЕСНОСТА МИРЈАНИНА ЦРКВА

Штипскиот градоначалник денес ловеше дрвокрадци кај месноста Мирјанина црква. Запрежната кола натоварена со дрва заедно со регионалните медиуми ја забележал при враќање од увид на градежни активности, по што повикал полиција
Но, потерата не заврши тука. Дел од дрвокрадците се разбегаа, па полицијата мораше да ги гони по околните дворови. На крај запрежната кола, дрвата и моторната пила им беа одземени и предадени на шумската полиција.
Градоначалникот на Штип вели дека мора да се стави крај на постојаните кражби на дрва и уништувањето на зелениот појас и во среда ќе го свика локалниот Совет за превенција.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.