Што вели дедо Маленко за внукот?

Loading...

Некогашната надеж на македонското пливање Александар Маленко денеска стана дедо. Тој доби внук од првата ќерка од првиот брак со пејачката и ТВ-водителка Сузана Турунџиева, Лора.


Иако е активен на Твитер, особено кога треба да се расправа, новопечениот дедо се уште не коментира за раѓањето на наследникот.

 

 

loading...