Што му пишал Груевски на Вељаноски пред упадот во Собранието?

Ден пред 27 април и влегувањето на народот во Парламентот Груевски му пишал на Вељановски. Сево ова сега излегува на површина во текот на судењето бидејќи обвинителството изведува докази од смс и вибер комуникацијата на инворвираните во настаните како и од политичките лидери во тоа време. 
Груевски на Вељаноски му препратил порака од Митко Чавков, директорот на БЈБ:
“Добро утро директоре, да ве известам дека добив информација од лојален колега Албанец дека денес во 13 часот планира нешто другата страна. Дали инцидент, дали насила изгласување во парламент”.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.