ШТО НАЈМНОГУ ЈА ВОЗБУДУВА СПОРЕД НЕЈЗИНИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК?

Loading...

ШТО НАЈМНОГУ ЈА ВОЗБУДУВА СПОРЕД НЕЈЗИНИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК?

Овен

Кај жените во знакот на Овен, се мора да биде брзо. Мал застој во моменталниот занос и таа ќе го загуби интересот. Ако партнерот и е активен и ако не одолговлекува, може многу брзо да доживее оргазам. Сепак, на припадниците на овој знак им се препорачува на сексот да гледаат како на игра за двајца, а не како трка. Сексот треба да се доживее како нешто убаво. Оргазмот е многу важен за жените од овој знак. Лошиот секс ќе ја оддалечи од партнерот.

Бик

Припадниците на овој знак лесно се возбудуваат, но не го покажуваат тоа. Не се склони на авантури и сексуалниот партнер мора да им биде некој посебен. Тука настанува проблем, бидејќи им е потребно време да влезат во штос и да истражат, односно потребна им е долга врска. Блискиот однос со партнерот во исто време е и услов за доживување на оргазам. Кога се сигурни во себе и кога сакаат да имаат секс, а при тоа и партнерот им е во кондиција и може подолго да издржи, сигурно ќе доживеете оргазам. Нивниот оргазам е пропратен со припиени тела и тивки воздишки. По сексот се среќни и покажуваат благодарност. Ако не доживеат оргазам не му замеруваат на партнерот поради тоа.

Близнаци

Како да постигнете оргазам кога за време на сексот се смеете, скокате, раскажувате вицови и се шегувате? Тоа не значи дека не уживате во сексот, напротив. За жените од овој знак да доживеат оргазам, потребно е многу работа, напор, да се најде вистинската поза, да се смират и да ги оттгрнат мислите од се друго. Овие жени немаат многу оргазми, но тоа не им е многу важно. Важно им е да им е убаво и партнерот да има фантазија и да им е удобно. Кога ќе доживеат оргазам умеат и да пуштат по некоја солза и многу се тивки. Ако не им е добар сексот, нема да му замерат на партнерот.

Рак

Кога сексот не би го доживувале како должност, припадниците на овој знак лесно би доживувале оргазам. Тие премногу му се посветуваат на партнерот за да се сконцентрираат на самите себе. Нивната телесна градба е речиси идеална за оргазам, градите им се чувствителни, а и се останато, па самиот допир би мижел многу од тоа да направи. Сепак, тие не можат да се впуштат во сексот туку така, а не можат и да се опуштат. Целосно се прилагодуваат на партнерот и прават се што мислат дека тој сака. Овие жени најмногу глумат оргазми.

Лав

Оргазмот на Лавиците е полн со страст, пот, воздишки, па затоа и сексот со Лавиците е најдобро да го практикувате во затворена просторија далеку од луѓе. Тие целосно се препуштаат во сексуалното уживање, многу се самоуверени, знаат што сакаат и што сакаат партнерот да им прави. Но знаат и што партнерот сакаат од нив. Ако не доживеат оргазам, не се незадоволни, нема да приговараат, но знаат да се пошегуваат со нив, па на тој начин ги бркаат чувствителните мажи.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...