Што открива вашата постелнина за вас?

Дали ви е важно креветот да биде наместен и боите на перниците и чаршавите да се совпаѓаат или утрото едвај станувате од кревет? Чистењето на креветот не е ниту долгорочно за тој ден. Како и да е, повторно ќе лежите навечер во истиот кревет. Не грижи се, не си изолиран случај затоа што околу 59% од луѓето признале дека никогаш не си го наместиле креветот.
Што открива вашата постелнина за вас?
Причините зошто редовно си го средувате креветот можат да бидат различни: Така ве научија вашите родители, се грижите да не добиете неочекувани гости и сакате куќата да биде средена, сите го прават тоа и вие го правите тоа или имате навика и веќе не ја ни забележувате.
Ако, сепак, припаѓате на мнозинството луѓе кои не го местат својот кревет наутро, сигурно ќе најдете валиден изговор за тоа. Но, дали знаете што вели изборот на постелнина за вас?


Минимализам во собата
Ако во спалната соба ве води поговорката „Помалку е повеќе“, веројатно е дека сте личност со отворен ум и со широк поглед на светот. Постелнината ја одразува вашата смиреност и некомплициран став. Вие сте многу директни и не се срамите отворено да покажете што ви паѓа на ум.
Удобноста е најважна
Ако сте подредиле сè на физичката и емоционалната удобност, вие сте чувствителна и лојална личност. Пријателствата и блиските односи со луѓето се најважните работи во вашиот живот, а материјалните работи се во втор план.
Женственост
Женствен кревет сугерира дека копнеете по гушкање и ако имате шарени постелнини, вие сте отворена личност која најдобро се чувствува кога е во центарот на вниманието.
Не е соба, туку е сè
Неуреден кревет со постелнина во различни стилови сугерира дека сте неорганизирани, но и дека не страдате од перфекционизам. Вие сте спонтани и не ви пречи ако бојата на вашата перница не одговара со бојата на чаршафот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.