Што сакаат машките хороскопски знаци да носи девојката на првиот состанок?

Loading...

Вага

Мажот Вага води сметка за својот изглед, па истото го очекува и од вас. Затоа облечете ја најубавата комбинација која ја имате во вашиот плакар и појавете се во вистинското светло. Освен тоа, Вагите сакаат убав накит и аксесоари, но не претерувајте со нив.

Скорпија

Скорпиите сакаат темни бои, па затоа на првиот состанок одлучете се за една од нив. Тие не сакаат девојката да носи премногу отворена облека, но сакаат кога е залепена. Може да се одлучите и за „зачаден ефект“ на шминка, бидејќи таа ќе ги истакне вашите очи, а Скорпиите сметаат дека очите се огледало на душата.

Стрелец

На Стрелците не им е важно каква облека носите, на нив им е најважно да изгледате убаво. Тие сакаат светли бои и интересен накит.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...