Што сакаат машките хороскопски знаци да носи девојката на првиот состанок?

Loading...

Јарец

Јарците се многу традиционални, па затоа таква облека сакаат да видат и на својата партнерка. Облечете го малиот црн фустан и држете се што подалеку од силните бои.

Водолија

Водолиите, од сите хороскопски знаци, се најнеконвенционални, па затоа на првиот состанок слободно поиграјте си со вашиот плакар и облечете нешто поразлично. Нив не ги интересираат актуелните трендови, туку секогаш сакаат да бидат напред со времето.

Риби

Рибите се многу романтични, па затоа најдобро е на првиот состанок да се облечете така. Одлучете се за чипка, но внимавајте да не бидете премногу гламурозни, туку трудете се да изгледате секојдневно, па комбинирајте ја со фармерки или слатка блуза. Кога станува збор за боите, најдобри се пастелните.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...