Што се гледаше најмногу оваа година? Топ 3 серии кои беа прогласени за најпопуларни 

Дури и ако гледате серии, за некои вреди да се направи исклучок и да им се даде шанса, особено кога станува збор за овие 3, бидејќи според гледачи од целиот свет, тие се прогласени за најпопуларни серии на Нетфликс во 2021 година

Во морето од серии и филмови што излегуваат преку целата година, некои наслови едноставно се губат во толпата и се забораваат во рок од еден месец. Но, тоа не е случај со овие серии. Тие беа најпопуларни во текот на 2021 година.

Што се гледаше најмногу оваа година? Топ 3 серии кои беа прогласени за најпопуларни

Барем така покажуваат бројките на најголемата услуга за стриминг на Нетфликс. Споредена е статистиката на рејтингот од дури 70 земји, со што се доби листа на најгледани серии оваа година. Главниот критериум што треба да се погледне е која од нив била број 1 според пребарување во повеќето држави.
И така настанаа овие три.

Peaky Blinders
Stranger Things
Riverdale

Пронајдете не на следниве мрежи: