Што се случува кога ќе скршите јајце на -32 степени (ВИДЕО)

Loading...

Човек од Минесота, САД, одлучи да сними видео на кое ќе прикаже колку брзо ќе замрзни едно јајце на температура од -32 степени Целзиусови.
Западот на Америка беше најпогоден од поларниот бран, со температури и до 40 степени под нулата.

loading...