Што треба да јадете пред и после вежбање?

Loading...

Ако не внимавате на исхраната, може да помине подолго време додека да добиете видливи резултати, а може и да направите контраефект.

За да добиете на мускулна маса, а истовремено да слабеете додека вежбате, треба да знаете што и кога да јадете.

Колку километри треба да пешачите за да ослабите?

Доктор Ентони Балдузи од Fit Father Project ги има одговорите за вас како правилно да се храните пред и после вежбање:

10 градови во кои живеат најпривлечните мажи на светот

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...