Шумахер се разбуди од кома, еве кого препозна

Loading...

Легендата на Формула 1. Михаел Шумахер се разбудил од кома, по кобната несреќа која се случи на 29. декември 2013-та, потврди семејството, пренесоа медиумите. Неговото семејство се заблагодари за поддршката и молитвите на сите.
Тој ја познал неговата сопруга кога се разбудил од кома по несреќата која ја доживеа за време на скијањето на француските Алпи.

 

loading...