Ѓоковиќ: Сакам децата да си ги крстам на Косово | ПРИШТИНА ВОЗВРАТИ ЖЕСТОКО | Сметаат дека провоцира намерно

„Сакам да одам на Косово и Метохија со својата сопруга Јелена и таму да ги крстиме нашите деца, Стефан и Тара. Знам дека таа тема е многу чувствителна. Конфликтот и понатаму е присутен таму, не вооружен, но постои тензија. Не сакам да бидам вклучен во политика, но за секој Србин, Косово и Метохија се срце, во центарот на нашата култура, нашиот идентитет, традиција, религија…“, изјави Ѓоковиќ.

„Нема вакцина, нема влез“, напиша Чеку на својот Твитер, потсетувајќи на фактот дека српскиот тенисер не сакал да се вакцинира против корона вирусот, односно поради тоа морал да пропушти неколку важни турнири – Австралија Опен, УС Опен. , Синсинати, Мајами и Монтреал.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.