Ѓорѓи Спасов: Идентитетот е непроменлив за децата што излегуваат на тераса и се од гоцевата раса

Поранешниот висок функционер во СДСМ и министер во Влада, професорот Ѓорѓи Спасов, на шеговит начин, во статус на социјалните мрежи, објасни зошто идентитетот на младите кај нас е непроменлив:

По завршување на процесот на широки консултации, процесот да продолжи во Собранието.

СДСМ уште еднаш ја реафримираше својата позиција за преземање на сите активности, за заштита на националниот, јазичен и историски идентитет на македонскиот народ и неговата посебност како наша врвна вредност и заложба.

Членството во ЕУ е историски важно и стратешко прашање а нашето место е во ЕУ. Имаме единствена можност да ја исполниме и нашата долгоочекувана стратешка цел, полноправно членство во ЕУ.

Тоа е нашата визија, тоа е нашата иднина. Имаме неповторлива можност обезбедување просперитет на државата, им го должиме тоа на идните генерации. Време е за мудри одлуки, стои во партиското соопштение на СДСМ.

Поранешниот висок функционер во СДСМ и министер во Влада, професорот Ѓорѓи Спасов, на шеговит начин, во статус на социјалните мрежи, објасни зошто идентитетот на младите кај нас е непроменлив:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.