Ѕвездата на Челси позитивен на коронавирус

Loading...

Тренерот на Челси, Френк Лампард потврди дека Каи Хаверц има коронавирус и оди во самоизолација.
-Хаверц е позитивен на тестот за ковид-19 пред денешниот меч. Па е отстранет од составот и е во изолација по наредба на докторите. Тој ќе биде во изолација во наредниот период, а ние му посакуваме се најдобро, вели Лампард.
„Целиот состав беше тестиран, сите други имаат негативни случаи“.
Покрај вечерниот меч против Рен, Хаверц ќе го пропушти и дуелот на Челси против Шефилд јунајтед. Потоа следува пауза за репрезентации па ако нема дополнителни компликации тој би бил подготвен за следните предизвици на Челси.

loading...