ЅВЕР: Дечко ја киднапирал својата девојка и ја измачувал 3 дена. Ја терал да врши нужда во конзерва и уринирал по неа

Млад човек е уапсен во Обреновац и му е одредена мерка притвор до 30 дена поради невиденото малтретирање на неговата девојка, која ја киднапирал и ја држел три дена во заробеништво!

Дечко ја киднапирал својата девојка и ја измачувал 3 дена. Ја терал да врши нужда во конзерва и уринирал по неа

Овој случај, се случил на крајот на јули во Обреновац, кога девојка дошла во станот на момче со кое била во врска. Од неа излегла дури три дена подоцна, кога успеала да се ослободи и да побегне.

Младиот човек ја поканил девојката да дојде кај него, на што таа се согласила. Меѓутоа, кога таа влегла во станот, тој и го зел телефонот и почнало невиденото мачење. Ја терал да стои во ќош три дена, при што морала да ги повторува речениците што и ги кажал – изворот на Курир го опишува пеколот низ кој поминала жртвата:

Таа дури мораше да кажува разни невистини за себе, како и да кажува имиња на мажи со кои никогаш немала никаква врска, бидејќи тој ја принудил на тоа.

Страшното психолошко искуство набрзо преминало во физичко, а девојката била и претепана.

Ја тепал со раце и нозе по телото, и се заканил дека ќе ја убие неа и нејзиното семејство, а потоа и ставил нож на грлото. Во еден момент дури почна да и се заканува дека ќе помине по нејзиното тело со нож – изјави соговорник од истрагата.

Три дена воопшто не пиела вода затоа што не и дозволувал дечкото, но тој насилно ја хранел. Ја полил со вода – вели изворот од истрагата.

Монструозното малтретирање кулминирало кога младиот човек и забранил на девојката да користи тоалет.

И дал лименка пиво и рекол таму да врши нужда, а потоа ја полил со урина и сам уринирал врз неа. Цело време и велел „дека мора повеќе да го почитува“, како и „добро да размисли и да смисли нешто што ќе го израдува во овој момент“ – ги раскажува грозоморните детали на соговорникот на медиумите од Србија кои известија за настанот.

Мачењето престанало на третиот ден, кога насилникот морал да го напушти станот.

Инаку, тој пред киднапирањето им се јавил на колегите и го оправдал отсуството од работа, што значи дека најверојатно се испланирал. Но, третиот ден морал да го напушти станот поради некои итни обврски. Девојката потоа ја искористила приликата и избегала од комората за мачење, и го пријавила случајот, а младиот човек набрзина бил уапсен.

Осомничениот бил на распит во обвинителството, каде што ја дал својата одбрана и негирал дека ја мачел девојката со која е во врска.

Извор: Kurir.rs

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.