Ѕирнете во станот на Мерлин Монро: Домот на холивудската дива се продава за голема сума

Поранешниот дом на легендарните холивудски актерки Мерлин Монро и Артур Милер во Сатон Плејс е на продажба за 3,05 милиони долари (2,9 милиони евра) или 700.000 долари (околу 670.000 евра) помалку од првичната барана цена.
Актерката со препознатливи руси кадрици се мажеше три пати, а најдолгиот и последен брак и беше со Артур Милер. Таа се разведе од него во 1960 година и почина две години подоцна.

Ѕирнете во станот на Мерлин Монро: Домот на холивудската дива се продава за голема сума

Во текот на петте години од нивниот брак, парот живеел во четиринаесеткатница изградена во 1927 година, стан од 2.190 квадратни метри (околу 200 квадратни метри) со свечена трпезарија, камин и прекрасен поглед на реката Исток. .
Долг ходник води до огромна дневна соба со дрвен камин, високи тавани и слики на ѕидот.

Застрашувачка сцена во населбата Мајур кај Шабац: Автомобил за малку ќе налеташе на две деца пешки
Пространата, современа трпезарија може да прими до 10 луѓе и е совршена за забави, вели претприемачот.

Третата просторија, која моментално се користи како библиотека, има дрвен камин, прилагодени гардероби и две преклопни врати.

Кујната е реновирана, а централниот дел е кујнски остров со мермерни акценти, прилагодена шкафче, а сè е придружено со апарати од висока класа, како што се шпорет од нерѓосувачки челик Wolf, две фурни Dacor и две машини за миење садови Miele.

Кога Монро и Милер живееле на адресата, актерката го украсила домот во свој уникатен стил.

Пронајдете не на следниве мрежи: