Јакимовски: Мицковски е РЕТАРДИЊО!

Видовте ли бе ВМРОвци кого имате за претседател⁉️

Каков Ретардињо‼️

Јакимовски: Мицковски е РЕТАРДИЊО!

Вчера Мицковски на некој начин се откажа јавно од неговиот ментор и најголем подржувач Груевски. Изјавата подолу во текстот, плус видео

Целата реакција на Јакимовски исто така подолу ⬇⬇⬇

Видовте ли бе ВМРОвци кого имате за претседател⁉️

Каков Ретардињо‼️

Што би рекол Његош : “На трон седиш неправо узети”. Го фати Груевски за крагња како сиротче и го седна во Белата Палата.

И Груевски да одел во затвор, а не само тој туку и секој што имал правосилна пресуда и пази богати, немал намера да му ја укинува потерницата.

Па нели бе Кики ова беше Русковска судство?

Па нели таму место право се делеше неправо?

Груевски да оди во затвор, за ти да уживаш во Белата палата да шеташ по шумите, ливадите, нивите.

Ливадо една! Да ги користиш становите куќите и деловните простори што ти ги спечали тој.

Само така, сите ќе одат во затвор само Ретардињо да дојде на власт!

ВМРОвци! Зошто ми се љутите мене, нели гледате дека вашиот претседател е ограничено способен за политика!

ПС. И расипан како шуплив заб!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.