Јанева утре ќе оди на погреб на својата мајка

Loading...

Специјалната обвинителка Катица Јанева доби мерка притвор во траење од 30 дена и веднаш оди во истражниот затвор во Шутка. Таму ќе ја помине првата ноќ лишена од слобода, а утре наутро заминува за родната Гевгелија.
Обвинителката Вилма Русоска пред судијата на претходна постапка се согласила на Јанева да и биде овозможено присуство на погребот на нејзината мајка, на градските гробишта во Гевгелија, потврдуваат од Кривичниот суд за сдк.мк.

 

loading...