Јане Ченто со статус за  Русковска: Така завршуваат сите кои прават зло…

Вилма Русковска која досега беше шефица на обвинителството и бараше нов мандат доби гласови (од тие 14 што гласале за неа се кај неа во тимот) од вкупно обвинители кои можеа да гласаа.

Денеска Вилма се соочи со суровата реалност.

Јане Ченто со статус за  Русковска: Така завршуваат сите кои прават зло…

Со оглед на тоа што ОЈО ГОКК е најсилната алатка за борба против организираниот криминал и корупција Вилма потфрли тотално.

Избрана беше во 2018 год кога во тек беше судењето за 27ми Април и преку тоа обвинение кое беше КЛАСИЧНА МОНТАЖА се награди за 4 годишен мандат во ОЈО ГОКК.

Веќе не им е потребна и затоа ја пуштаат по вода бидејќи знаат дека е товар на вратот со сите глупости што ги направи.

Преку нашиот предмет и Кацарска исто така беше наградена за претседател на Уставен суд.

Само за да сфатите која игра се играше и се игра сеуште каде преку невини луѓе градеа и градат кариери.

ВИЛМА како една од најпослушните обвинители, односно обвинител на секоја власт направи многу фамилии да страдаат со нејзините монструозни и монтирани обвиненија за да денес нејзините колеги и дадат % доверба на гласањето.

Ако нејзините колеги не и веруваат во тоа што го направила изминатите 4 години, како е можно судот или граѓаните да и веруваат?

Така завршуваат сите кои прават зло….

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.